Нацбанк залишив облікову ставку на рівні 15,5% та прогнозує зниження інфляції
Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 15,5% річних.
Про це повідомили в НБУ.
Нацбанк пояснив, чому ухвалене саме таке рішення:
- Інфляція знижується, але все ще є високою. Зниження загальної інфляції було швидшим, ніж прогнозував НБУ, і зниження інфляції очікується й надалі.
- Зовнішня допомога надходить у достатніх обсягах для підтримання міжнародних резервів на належному рівні та фінансування дефіциту бюджету.
- Упродовж останніх місяців обсяги вкладень населення в строкові депозити й ОВДП у гривні збільшувалися, а чистий попит на валюту з боку населення був стриманим.
- Перебіг повномасштабної війни залишається основним ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку. Водночас можуть реалізуватися й позитивні сценарії, передусім пов’язані з посиленням військової та фінансової підтримки партнерів.