НБУ ввів новий індикатор стану економіки

Національний банк ввів новий інструмент оперативної оцінки та відстеження тенденцій розвитку економіки - щомісячний індекс очікувань ділової активності (ІОДА). Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектора економіки. Отримання додаткової оперативної інформації дозволить посилити аналітичну підтримку ключових рішень регулятора.

"На відміну від вже традиційного квартального Індексу ділових очікувань (ІДО), який фіксує показники очікуваного розвитку підприємств у наступні 12 місяців, ІОДА концентрується лише на оцінці бізнесом поточного стану економіки. Тож обидва опитування для розрахунку індексів будуть проводитися паралельно і не суперечитимуть один одному", - йдеться в повідомленні.

На основі відповідей респондентів розраховуються щомісячні індекси очікувань ділової активності - секторальні (для кожного сектора економіки) і композитний, що характеризує економічний розвиток країни за місяць. Значення індексу на рівні 50 є нейтральним. Очікування є позитивними, якщо значення індексу перевищує нейтральний рівень.

У першому пілотному опитуванні в липні поточного року взяли участь 106 підприємств, з яких підприємства промисловості становлять 30%, будівництва - 11%, торгівлі і сфери послуг - відповідно 22% і 37%.

"Результати опитування показали, що більшість респондентів очікували поліпшення економічного стану своїх підприємств порівняно з попереднім місяцем – індекс очікувань ділової активності загалом по економіці становив 52.4. Усі сектори, крім будівництва, оптимістично оцінювали результати економічної діяльності у липні. Найоптимістичніше налаштовані підприємства промисловості (значення індексу – 54.1)", - відзначили в НБУ.