Очільниця МВФ вказала Зеленському на успіхи Порошенка

Директор розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським вказала йому на успішну реформу банківської системи, проведену командою Петра Порошенка. Про це йдеться в офіційній заяві глави Фонду за підсумками розмови, повідомляється на сайті МВФ.

"Сьогодні я мала відверту розмову з президентом Володимиром Зеленським з приводу занепокоєння щодо тиску на Національний банк України (НБУ)", - повідомляє Георгієва.

"Реформа НБУ та його діяльність протягом останніх п’яти років є очевидною історією успіху для України. Незалежний центральний банк сприяє макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему - все це є важливими передумовами для інвестицій і зростання. Дії у рамках політики НБУ, що заслуговувала на довіру, сприяли стабілізації економіки. Успішне очищення фінансового сектору, в якому лютувало шахрайство, також є заслугою наглядової діяльності НБУ", - зазначає очільниця МВФ.

"В інтересах України є зберігати незалежність НБУ, і це також є вимогою в рамках чинної програми підтримки МВФ. Я закликала президента Зеленського дотримуватися курсу якісної грошово-кредитної та фінансової політики - саме вони є ключовими для більшого інвестиційного та інклюзивного зростання", - переконана Глава МВФ.

Як відомо, голова НБУ Яків Смолій був звільнений з посади після того, як заявив про тривалий тиск на колектив і Правління Національного банку України.