Паніка на ринку: Нацбанк продав 350 млн доларів з резервів для підтримки гривні

Для підтримки гривні та згладження різких коливань курсу валют Національний банк України 11 березня продав 350 мільйонів доларів із золотовалютних резервів України. Про це повідомляють у пресслужбі НБУ.

«Попит на валюту продовжує суттєво переважати пропозицію, втім Національний банк другий день поспіль активно згладжував курсові коливання і сьогодні продав з цією метою близько 350 млн доларів», — заявили у Нацбанку.

Там вважають, що різке зростання попиту на іноземну валюту в Україні спричинила паніка на фінансових ринках через коронавірус. Водночас економічних підстав для різкого обвалу гривні наразі немає.

«Певне падіння цін на наш експорт компенсується здешевленням імпорту, передусім енергоносіїв», — зазначають в НБУ.

За даними Нацбанку, наразі міжнародні резерви України перевищують 26 мільярдів доларів, тому в України є достатній запас для протидії «нервовим настроям», які панують на ринках через коронавірус.

Як повідомлялось раніше у НБУ, 10 березня Нацбанк продав з резервів 270 мільйонів доларів. Це означає, що від початку тижня обсяги продажу валюти з резервів склали 620 мільйонів доларів.

Також у Нацбанку зазначають, що попри падіння попиту на українські державні облігації, зменшення обсягу вкладень іноземних інвесторів в гривневі облігації уряду упродовж останніх тижнів не є значним.

За даними Reuters, паніка на світових ринках почалася ще у лютому 2020 року. Її спровокувало поширення коронавірусу. В останній тиждень лютого паніка на ринках посилилася — ринки втратили близько 5 трильйонів доларів. Цей спад продовжився і на початку березня, повідомляв CNN.

12 березня Національний банк України має оголосити рішення щодо облікової ставки. Це рішення може вплинути на поведінку учасників валютного ринку.