Прибуток банківської системи у I півріччі перевищив 30 млрд грн

Українська банківська система у першому півріччі 2019 року отримала 31 млрд грн чистого прибутку, що у 3,7 рази перевищує показник за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Національний банк України.

Високу динаміку зростання зумовлюють такі чинники: значний попит на роздрібні кредити та  збільшення обсягів безготівкових платежів, а також стрімкий розвиткок споживчого кредитування, що генерує значні комісії.

Прибуток у I півріччі був сформований здебільшого ПриватБанком та групою банків з іноземним капіталом.

«Сьогодні банківський сектор працює у сприятливих умовах, адже після проведеного у 2015-2017 роках оздоровлення сектору на ринку майже не залишилось слабких фінустанов. За нашими оцінками, в середньостроковій перспективі висока операційна ефективність та прибутковість збережуться»,  – зазначила Перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

Нагадаємо, у 2018 році прибуток банківської системи сягнув історичного максимуму.  Його чи не вперше в історії можна назвати справжнім, а не отриманим унаслідок маніпуляцій із фінансовою звітністю та штучного заниження відрахувань до резервів.