У Кабінеті міністрів відреагували на погрози водоканалу перейти на погодинне водопостачання

Представник президента у Кабінеті міністрів України відреагував на погрози водоканалу про погодинне водопостачання. Андрій Герус заявив, що зараз розробляється механізм зниження цін для водоканалів та інших комунальних підприємств на 10%. Про це повідомляє Громадського радіо з брифінгу Андрія Геруса та Володимира Омеляна, що відбувся у міністерстві інфраструктури України.

Герус заявив, що він та команда президента вимагали відтермінування ринку електроенергії, та звинуватив уряд та минуле скликання парламенту в тому, що вони ігнорували звернення президента.

Представник президента також сказав, що зараз розробляється механізм для вирішення цієї проблеми і одним із варіантів є зниження поточних цін на 10%.

«Перекласти зріст цін на кінцевого споживача це не правильно. Зараз ми розробляємо механізми і йде спілкування з регулятором та з міністерством енергетики, щоб прийняти деякі рішення, щоб відбулося пониження цін на електроенергію на 10% з поточного рівня», – сказав Герус.

Він також додавав, що ця проблема торкнулася не тільки водоканалів і вирішення цієї проблеми буде підготовано до кінця місяця.

«У червні ніхто не заявляв, що буде погодинне постачання води. Нам треба шукати шляхи зниження цін для всіх споживачів, як для водоканалів так і для заводів та воєнних частин, тому до кінця серпня ми плануємо проєкт рішення як цю ситуацію можна виправляти», – заявив представник президента.

Нагадаємо, Асоціація водоканалів "Укрводоканалекологія" заявила, що вже з 20 серпня водоканали України можуть перейти на погодинну подачу води через брак коштів на оплату електроенергії в тарифі підприємств.