У податковій уточнили, що чекає на ФОП у разі несплати ЄСВ

Державна податкова служба опублікувала роз’яснення до Податкового кодексу з приводу заборгованості фізичних осіб-підприємців (ФОПів) зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Про це йдеться у статті офіційного видання Державної фіскальної служби "Вісник".

Зокрема, там зазначають, що заборгованість зі сплати ЄСВ не стане причиною переведення зі спрощеної системи оподаткування (яка передбачає сплату лише одного податку та збору та не передбачає ведення складної бухгалтерської звітності) на загальну (яка передбачає складну систему звітності та сплату багатьох податків).

Фактична відсутність покарання за несплату ЄСВ можлива через трактування цього платежу: на відміну від єдиного податку, який сплачують ФОПи, ЄСВ є внеском, тобто на нього не поширюється поняття «податковий борг».

«Тобто борг зі сплати ЄСВ не є податковим боргом і не є підставою для виключення такого платника з реєстру платників єдиного податку. Але розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, заборгованість не підлягає списанню», — повідомили у податковій.