Уряд підписав меморандум про співпрацю з Нацбанком

Кабінет міністрів України підписав меморандум про співпрацю з Національним банком. Метою документу є спільне досягнення економічного зростання України. Про це повідомив у Facebook прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Підписали Меморандум із Національним банком про взаєморозуміння. Це вихід на новий рівень стосунків Уряду та НБУ. Наша кооперація матиме різні форми: це і обмін інформацією, і регулярні зустрічі, і вчасне інформування один одного про зміни», — заявив Гончарук.

У Національному банку зазначають, що метою меморандуму є досягнення економічного зростання та цінової стабільності. Очікується, що спільні дії уряду та центрального банку мають призвести до швидшого зниження інфляції в Україні та відсоткових ставок за кредитами у банках.

«З цією метою Національний банк буде і далі проводити монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції до цілі 5% з допустимим діапазоном відхилень +/- 1 п. п. Зі свого боку уряд зобов’язується підтримувати зниження інфляції до цілі 5% за допомогою проведення виваженої економічної політики», — йдеться у повідомленні банку.

Зокрема, уряд зобов'язався зменшувати державний борг, розвивати фінансовий ринок, проводити прозору приватизацію та ефективну антимонопольну політику, зменшувати частку держави на банківському ринку до 20%.

Також НБУ та Кабмін домовилися постійно обмінюватися консультаціями та проводити зустрічі.