Війна завдала Україні збитків на 170 млн доларів — KSE

Станом на листопад 2024 року загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури України унаслідок руйнувань під час війни становить майже 170 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Київська школа економіки (KSE).

Найбільших втрат зазнали житловий фонд, транспортна інфраструктура та енергетика.

Житловий сектор залишається найбільш постраждалим — прямі збитки оцінюються у 60 млрд доларів. Станом на листопад 2024 року пошкоджено або зруйновано 236 тисяч житлових будівель, з яких 209 тисяч — приватні будинки, 27 тисяч — багатоквартирні, а ще 600 — гуртожитки. У регіональному розрізі найбільших руйнувань зазнали Донецька, Харківська, Луганська, Київська, Чернігівська та Херсонська області.

Значних втрат зазнала транспортна інфраструктура — 38,5 млрд доларів. Пошкоджено та зруйновано понад 26 тисяч кілометрів автомобільних доріг, що оцінюється у 28,3 млрд доларів. Втрати залізничного транспорту становлять 4,3 млрд доларів, інфраструктури портів — 0,85 млрд доларів, авіаційної галузі — 2 млрд доларів. Прямі втрати приватного легкового транспорту оцінюються у 2,2 млрд доларів — знищено або пошкоджено 260 тисяч автомобілів.

Енергетичний сектор України втратив 14,6 млрд доларів. Унаслідок атак було повністю зруйновано Каховську та Дніпровську ГЕС, Трипільську та Зміївську ТЕС, пошкоджено або зруйновано значну інших генерувальних потужностей, а також високовольтних підстанцій та об’єктів нафтогазової інфраструктури.

Промисловість, будівництво та сектор послуг зазнали збитків на 14,4 млрд доларів.  Агропромисловий комплекс також зазнав значних руйнувань — збитки становлять 10,3 млрд доларів.

Втрати освітньої інфраструктури оцінюються у 7,3 млрд доларів. Охорона здоров’я втратила 4,3 млрд доларів. Культурна спадщина, спортивні та туристичні об’єкти зазнали руйнувань на суму 4 млрд доларів. Сектор житлово-комунального господарства втратив 3,5 млрд доларів.  Цифрова інфраструктура та телекомунікаційний сектор зазнали прямих збитків на 1,2 млрд доларів. 

Оцінка проводилась аналітичною командою Київської школи економіки (KSE) спільно з Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством економіки України, та у співпраці з іншими профільними міністерствами та Національним банком України.