З початку повномасштабного вторгнення Україна отримала від міжнародних партнерів понад 73 млрд доларів

З початку повномасштабного вторгнення росії, з 24 лютого 2022 року, Україна отримала від країн-донорів близько 73,7 млрд доларів прямої бюджетної підтримки.

Про це повідомив очільник Мінфіну Сергій Марченко, передає пресслужба відомства.

За його словами, завдяки бюджетній підтримці донорів із початку повномасштабної війни уряд мав змогу забезпечувати стійке державне управління в Україні та профінансувати у повному обсязі соціальні й гуманітарні видатки держбюджету.

Марченко також зазначив, що потреба у зовнішньому фінансуванні у 2024 році складає понад 37 млрд доларів.

"Враховуючи суттєву потребу в зовнішньому фінансуванні, Україна розраховує на підтримку, щоб вчасно профінансувати першочергові видатки, а саме соціальну та гуманітарну сферу, адже оборону та безпеку країна повністю фінансує з внутрішніх надходжень і запозичень. Ритмічне надходження коштів від міжнародних партнерів є необхідним для збереження макрофінансової та економічної стабільності країни", - сказав міністр.

Він підкреслив, що уряд України працює над забезпеченням належного виконання погоджених із партнерами умов отримання фінансування, що є одним із ключових елементів у відновленні України та її шляху до інтеграції в ЄС.