За три роки в Україні планується побудувати інфраструктуру для 25 індустріальних парків

Протягом найближчих трьох років уряд планує побудувати інфраструктуру для мережі з 25-ти індустріальних парків за державні кошти.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, передає пресслужба Мінрегіону.

Він зазначив, що завдяки розбудові індустріальних парків десятки тисяч осіб зможуть отримати робочі місця з гідною заробітною платою.

«Хочу відзначити, що індустріальні парки — це також майданчики для інвестицій українцями з-за кордону. Їх перевагами, зокрема, є низький «бар’єр входу» та зручність для нових інвестицій», — підкреслив міністр.

Чернишов додав, що наразі Мінрегіон разом із Комітетом з економічного розвитку Верховної Ради, Мінекономіки та експертним середовищем задля створення базової інфраструктури та економічних стимулів підготували до другого читання законопроєкт №4416-1 щодо змін до базового закону про індустріальні парки. Зокрема, документ передбачає підтримку розвитку індустріальних парків через:

  • будівництво інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків за кошти державного бюджету;
  • компенсацію відсоткових платежів по кредитах на господарську діяльність та облаштування цих парків.

Для забезпечення податкових та митних пільг для учасників індустріальних парків зареєстровані відповідні законопроєкти №5688 та №5689.

Йдеться про звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на 10 років за їх реінвестування в розвиток, звільнення від оподаткування митом та ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання, встановлення пільг з податку на нерухомість за рішенням громади.