У Національній галереї мистецтв США показують графіку Тінторетто

Паралельно з приїхала з Італії великий ювілейної виставкою «Тінторетто. Художник Ренесансу в Венеції », приуроченої до 500-річчя від дня народження великого майстра, у Вашингтоні вирішили розширити тему, доповнивши її двома камерними, але важливими для контексту показами. Перший присвячений Якопо Тінторетто як митцю, тут можна побачити підготовчі ескізи і начерки майстри, якого за життя звинувачували в занадто швидкій роботі над живописними творами без попередньої підготовки, повідомляє Главное.

Але художник не тільки заздалегідь обдумував композицію майбутньої картини, а й копіював шедеври інших великих майстрів Ренесансу, чому свідчення - чудовий нарис вугіллям і аквареллю на кольоровому папері, зроблений зі скульптури Мікеланджело «Самсон і два филистимлянина» (1560-1570-е).

Тут же для порівняння малюнки попередників і сучасників Тінторетто (Якопо Бассано, Веронезе, Тіціан) і художників, які зазнали його вплив: це перш за все творчість його сина Доменіко Тінторетто, а також Якопо Пальми Молодшого, Параміджаніно, молодого Ель Греко, представленого малюнком венеціанського періоду.

На іншій виставці зібрано 40 гравюр майстрів другої половини XVI століття, теж свідчать про вплив експресивної манери Тінторетто, але вже в цьому виді образотворчого мистецтва. Тут варто особливо відзначити «Поховання Христа» (близько 1580) і «Викрадення Прозерпіни» Джузеппе Сколарі, «Меркурія і трьох грацій» (1589) Агостіно Карраччі.

0005.jpg