У Києві хочуть відкрити ресторан, де працюватимуть люди з синдромом Дауна

У Києві планують відкрити ресторан Big Hug, у якому надаватимуть робочі місця людям з синдромом Дауна, а прибуток ресторану спрямовуватимуть на благодійні проєкти. Про це повідомляє Громадське.

Ідея створення ресторану Big Hug належить засновниці благодійного фонду психологічної допомоги «Анкор» Іде Антонян. До проєкту Big Hug приєднався старший син благодійниці — Гаруша Антонян. Він вирішив надати власне приміщення для ресторану, а кошти на будівництво й облаштування зібрати краудфандингом.

До проєкту вже долучилися низка однодумців. Артем Бондар і Микола Гіп з архітектурного бюро Quader Group погодилися безкоштовно розробити проєкт ресторану. Команда маркетингового агентства Flash & Thunder Group взяли участь в розробці стратегії та дослідженні ринку. Ресторатор Дмитро Ходаковський став консультантом і допоміг задумати проєкт так, щоб це був заклад гідного конкурентного рівня зі смачною кухнею і хорошим сервісом. А кавову карту для закладу буде розробляти найкращий бариста України, чемпіон світу з приготування кави у турці — В'ячеслав Бабич.

Для кафе уже створили дизайн інтер'єру. На стінах закладу будуть репродукції епохальних художників, серед яких: Сандро Боттічеллі «Народження Венери», Леонардо да Вінчі «Посмішка Мони Лізи» і «Таємна Вечеря». Але ролі Мони Лізи, апостолів і Богині Венери на стінах закладу дістануться пандам. Так і з'явився талісман закладу — панда Big Hug.

Компанія з виробництва м'яких іграшок «Фантастик Груп» приєдналася і до проєкту й запропонувала створити плюшеву панду Big Hug. На сьогодні іграшкові панди стали основним інструментом збору коштів на будівництво. Люди можуть придбати ведмедика за 300 гривень для себе або вихованця дитячого будинку, а виручені кошти від продажу йдуть на будівництво закладу. Для того, щоб почати будівництво потрібно зібрати 50 000 євро. На ці кошти буде побудована перша частина закладу — кафе. Станом на 2 липня до початку будівництва закладу потрібно було продати 4609 панд.