Гончарук вимагає звільнити очільника Одеської ДСНС після пожежі в коледжі

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук рекомендував за власним бажанням звільнитися главі ДСНС Одещини Віктора Федорчака після пожежі 4 грудня в коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Про це він написав у Facebook.

«Пану Федорчаку рекомендував написати заяву за власним бажанням. Ситуація, коли чотири останні гучні пожежі з жертвами відбулись в одній області — неприпустима», — написав Гончарук.

Також він доручив голові ДСНС України відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування пожежі керівника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака та його заступника із профілактики Михайла Вовка, а голові ОДА — відсторонити керівника Департамента освіти в Олександра Левчака і прийняти по ньому кадрові рішення.

«Доручив у найближчий термін: Міністерці освіти та науки Ганні Новосад провести інвентаризацію всіх навчальних закладів і навести реальний порядок в закладах освіти. Міністерству внутрішніх справ у найближчий термін надати план заходів із протипожежної безпеки по всій Україн», — додав Гончарук.

Крім того, прем'єр звернувся до голови фракції «Слуга Народу» Давида Арахамії з проханням підготувати подання до президента України, щоб присвоїти їм звання Героїв України загиблому рятувальнику Сергію Шатохіну та загиблій викладачці Ганні Бортюк.

Нагадаємо, вранці 4 грудня в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, що на вулиці Троїцькій, сталася пожежа. В результаті загинуло 10 людей, ще 30 постраждали. Рятувальники продовжують розбирати завали будівлі.