Адмінсуд визнав незаконним ухвалення бюджету на 2019 рік

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Кабінет міністрів України переглянути розмір прожиткового мінімуму на 2019 рік, а також визнав протиправними дії уряду щодо розробки та схвалення бюджету на 2019 рік. Про це повідомляє пресслужба суду.

Відповідне рішення суд ухвалив у справі за позовом Станіслава Батрина до Кабінету міністрів України щодо встановлення розміру прожиткового мінімуму.

«Суд визнав протиправними дії Кабінету Міністрів України із встановлення прожиткового мінімуму на 2019 рік без проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, продовольчих продуктів і послуг», — повідомляють у пресслужбі суду.

Також суд визнав, що дії уряду, щодо схвалення, затвердження та винесення на голосування до парламенту проєкту бюджету на 2019 рік були протиправними, адже порушили порядок встановлення розміру прожиткового мінімуму та соціальних стандартів і гарантій.

«У своєму рішенні Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Кабінет Міністрів України встановити прожитковий мінімум відповідно до положень Законів України "Про прожитковий мінімум" та "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії"», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що прожитковий мінімум у бюджеті на 2019 рік встановили на рівні 1921 гривня на місяць з поетапним його підняттям до 2102 гривень на місяць. На основі цього показника розраховується розмір деяких державних соціальних виплат та допомог.

У бюджеті на 2020 рік прожитковий мінімум з 1 січня складатиме 2102 гривні на місяць.