"Азов" назвав інформаційною атакою намір визнати його терористичною організацією у США

Звернення 40 членів Палати представників Конгресу США до державного секретаря Майка Помпео про занесення українського полку "Азов" до списку терористичних організацій є інформаційною атакою і "цілковитою нісенітницею". Про це йдеться в заяві полку, опублікованій 21 жовтня, повідомляє Гордон.

"Керівництво полку "Азов" заявляє, що дане звернення є нічим іншим, як інформаційною атакою на Україну, її суверенітет та державну безпеку. Полк "Азов" є одним із найвідоміших та найбоєздатніших українських підрозділів", – йдеться в заяві.

В "Азові" зазначили, що полк заслужив бойовою славою повагу мільйонів українців і як офіційна структура Національної гвардії підпорядковується Міністерству внутрішніх справ та Генштабу ЗСУ України.

"Уважаємо, що, прирівнюючи "Азов" до терористів, 40 членів Палати представників США прирівняли до терористів усі інші українські підрозділи, які захищали Україну на фронті", – заявило керівництво полку.

Конгресмени зазначали, що стрілець із новозеландського Крайстчерча, який розстріляв парафіян мечеті, у своєму маніфесті посилався на український батальйон "Азов".

"Стрілець згадував, що тренувався разом із батальйоном "Азов" в Україні і постійно носив символ, пов'язаний із ними. Стрільці в Повеї та Ель-Пасо говорили, що на них вплинув теракт у Крайстчерчі. Зв'язок між "Азовом" і терактами в Америці очевидний", – ідеться у зверненні конгресменів.

В "Азові" назвали це твердження "брехнею та наклепом".

"Причину ж, яка нібито стала поштовхом до появи подібних звернень у США, уважаємо цілковитою нісенітницею, адже жодних доказів причетності підрозділу "Азов" до терористичних актів у Новій Зеландії ніколи не існувало у природі", – ідеться в заяві полку.