Екснардеп Рабінович отримав підозру у держзраді

Правоохоронці повідомили про підозру в державній зраді колишньому народному депутатові від нині забороненої ОПЗЖ Вадиму Рабіновичу. Йому може загрожувати до 15 років тюрми.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

За даними слідства, він розповсюджував серед населення та політичного керівництва країн Європейського Союзу антиукраїнську пропагандистську інформацію.

ДБР стверджує, що Рабінович у своїх численних виступах та інтерв’ю оприлюднював маніпулятивні висловлювання, що несли шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України. 

Слідчі додають, що пропагандистська діяльність колишнього депутата допомагала керівництву росії досягати своїх військово-політичних цілей і забезпечувала рф ідеологічну допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

Так, Рабіновичу оголосили підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає до 15 років ув'язнення з конфіскацією майна.

За інформацією слідства, колишній депутат наразі переховується за кордоном. Повідомлення про підозру здійснили шляхом скерування відповідного запиту про міжнародну правову допомогу до Держави Ізраїль.

Оновлено о 17:15. Рабіновича планують оголосити в розшук, повідомила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сап'ян в етері національного телемаратону.

Вона розповіла, що Рабіновичу повідомили про підозру, шляхом скерування запиту про міжнародну допомогу до Ізраїлю.

«Тобто, ми знаємо, що він перебуває на території саме цієї країни. Ми звернулися про юридичну допомогу і так передали йому підозру. Наступні етапи — це обрання запобіжного заходу та оголошення його в розшук», — сказала Сап'ян.

Вона зазначила, що Рабіновичу оголосили про підозру тільки зараз, бо надійшли результати експертиз, зокрема лінгвістичних щодо заяв політика в його виступах.