Контроль над кордоном Україна не отримає - ватажки ДНР і ЛНР зробили заяву щодо підписання "формули Штайнмаєра"

Так звані ватажки самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін і Леонід Пасічник заявили, що узгодження «формули Штайнмаєра» означає, що «народ Донбасу буде сам визначати свою долю». Про це йдеться в їх спільній заяві, передає ТАСС.

Пасічник і Пушилін заявили, що будуть продовжувати переговори в Мінську, «щоб в кінці прийти до повного самоврядування і самовизначення», і закликали президента України Володимира Зеленського «не диктували Донбасу свої умови».

«Коли він (Зеленський - ред.) говорить, що вибори на Донбасі пройдуть тільки тоді, коли Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам. Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає», - відзначили вони.

Ватажки кажуть, що «народ Донбасу» сам буде вирішувати, якою мовою говорити, якою буде економіка регіону і яким чином буде формуватися судова система.

«Ми самі будемо вирішувати, як буде захищати наших громадян наша народна міліція і як ми будемо інтегруватися з Росією. Це наша справа, наша мета», - додали так звані ватажки.

Напередодні Зеленський заявив, що українська влада обов'язково повинна отримати контроль над кордоном для проведення виборів на окупованому Донбасі.

«Якщо ми хочемо, щоб вибори пройшли відповідно до законодавства України, то ми розуміємо, що не може бути кулеметів, кордон має бути нашим», - сказав президент.