Новим прем'єр-міністром став Гончарук

Верховна Рада 9-го скликання призначила Олексія Гончарука на посаду прем'єр-міністра України. Про це повідомляє Українська правда.

За його кандидатуру, внесену президентом Володимиром Зеленським, проголосували в четвер, 29 серпня, 290 депутатів.

Як зазначається, "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність", "Голос" та "Батьківщина" кандидатури Гончарука не підтримали.

Зокрема, "ОПЗЖ" вважає, що головним завданням прем'єра має бути не імідж і економічне зростання, а налагодження миру на Донбасі, а "ЄС" поставила під сумнів прозорість відбору кандидата, "Голос" не підтримав прем'єра, бо не знає складу уряду.

Новий прем'єр, який виступив з трибуни ВР, сказав, що у наступному році кожна третя гривня в Україні піде на обслуговування боргів. За його словами, новому уряду буде не легко. Він додав, що не дивлячись на всі зміни і на 10 млн тих, хто живе на межі бідності, в Україні досі процвітає корупція. 

Гончарук вважає, що головним показником привабливості для бізнесу мають стати дешевші ресурсів та обіцяє взятися на кредитну ставку та імідж України в світі. Він вважає, що кредит під 12-13% річних – це реально.

Крім цього, Гончарук висловив підтримку словам президента Володимира Зеленського щодо швидких та ефективних змін в Україні.

Відомо, що Олексій Гончарук, 1984 р. н., доктор філософії в галузі права, закінчив Національну академію державного управління при президенті України. Після цього очолював юридичний відділ компанії PRIOR-Invest, був арбітражним керуючим, засновником і керуючим партнером юридичної фірми Constructive Lawyers, очолював Асоціацію допомоги постраждалим інвесторам, ТОВ "Перша українська індустріально-інвестиційна компанія", Офіс ефективного регулювання (BRDO), був головою третейського суду при ВГО "Союз інвесторів України".

У 2014 році вступив до партії "Сила людей". Працював позаштатним радником екс-міністра екології та природних ресурсів, а також радником першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

У травні 2019 року призначений на посаду заступника глави Адміністрації президента України, пізніше - Офісу президента України, де відповідав за блок економічного розвитку та продовження реформ.