Передача Україні політв'язнів є предметом торгу за повернення Росії в G8 - Зеркаль

Повернення українських військовополонених моряків та інших політв'язнів – предмет торгу за повернення Росії до G8. Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, передає 5 канал.

Вона підкреслила, що українське посольство в Росії готове в будь-який момент включитися до процесу звільнення бранців Кремля, але станом на вечір середи, 21 серпня, жодної офіційної інформації російська сторона не надала.

"Розмова – на рівні президентів. І це питання знаків і кроків. Якщо сьогодні пролунали заяви про те, що президент Трамп і президент Макрон розглядають можливість повернення Росії до клубу великих держав, то звичайно, це вимагає від президента Путіна також якихось кроків, про які йшлося на зустрічах із президентом Трампом або президентом Макроном. І повернення наших політв'язнів і моряків, звичайно, завжди обговорюється на всіх політичних рівнях", – зазначила Зеркаль.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп в черговий раз запропонував повернути Росію в G8. Проте уряд Франції не підтримав ініціативу Трампа щодо повернення Росії до "Великої вісімки". Подібної ж позиції дотримується Німеччина та Велика Британія.