Підсумки 2 сесії: Рада ігнорує законопроєкти опозиції

Верховна Рада фактично не приймає закони, якщо серед їх авторів немає представників «Слуги народу». Про це йдеться в дослідженні Комітета виборців України «Підсумки 2 сесії Верховної Ради», передає пресслужба КВУ.

Всього за час роботи сесії (вересень-січень) було прийнято 133 закони, із яких 114 ініціювали представники «Слуги народу». Так, 70 законів зареєстрували народні депутати «Слуги народу», 22 закони подав уряд О. Гончарука і ще 22 закони – президент України В. Зеленський.

Таким чином 85% прийнятих законів були ініціативою чинної влади.

Решта 15% - це закони авторства інших фракцій та груп Ради («Європейської солідарості», «Батьківщини», «Голосу», ОПЗЖ, групи «За майбутнє», групи «Довіра», позафракційних). При цьому варто врахувати, що більшість з цих законів були розроблені та зареєстровані ще в Раді VIII скликання.

Тобто, навіть ті закони від опозиції, які все ж були підтримані – це переважно «старі» документи і без їх врахування показники законодавчої підтримки є ще нижчими.

«Одна із негативних тенденцій в роботі Верховної Ради IX cкликання – це те, що монобільшість фактично ділить закони на «свої» і «чужі». Коли до уваги береться не стільки якість законопроєкту, не його актуальність, скільки просто фактор авторства – «свій» або «чужий». Це дуже негативна практика і якщо далі парламент продовжить це робити, то ми можемо отримати на виході Верховну Раду УРСР, яка просто не звертатиме увагу на будь-які ініціативи опозиції», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«Як свідчить практика, наявність монобільшості не стимулює фракцію влади шукати компроміси з іншими політичними силами. Формальна продуктивність депутатів «Слуги народу» є значно вищою, аніж всіх інших фракцій парламенту. Фактично майже все, що приймає Верховна Рада – це ініціативи депутатів СН. Якщо серед авторів закону немає депутатів «Слуги народу», шанси на його прийняття символічні», – підсумував Кошель.