Порошенко прийшов на допит у ДБР і закликав Зеленського не ставати Януковичем

Колишній президент, лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко прийшов на допит у Державне бюро розслідувань і заявив про рішення суду закрити кримінальну справу, порушену проти нього. Про це він повідомив у Facebook.

"Я хочу наголосити, що ми з моїми адвокатами тільки що повернулися з Шевченківського суду Києва. 10 хвилин тому суддя ухвалив рішення скасувати постанову слідчого про відмову нам у закритті кримінальної справи, за якою ми сьогодні запрошені на допит. Постанову скасовано, суддя ухвалила рішення зобов’язати слідчого розглянути закриття кримінальної справи у зв’язку з відсутністю події злочину", – сказав експрезидент.

Також він звернувся до чинного президента Володимира Зеленського із закликом "не ставати Януковичем".

"У мене немає ніяких ілюзій. Вони знову не виконуватимуть рішення суду, вони знову будуть виконувати вказівки з Банкової. Володимир Олександрович, займіться функціями президента, захищайте країну, зміцнюйте солідарність, допомагайте вирішувати соціальні проблеми людей і не ставайте Януковичем. У нього було дуже погане минуле і майбутнє теж не радісне. Залиште судову і правоохоронну систему у спокої", – додав Порошенко.

Зі свого боку адвокат Порошенко уточнив, з якою кримінальною справою пов’язане рішення Шевченківського суду.

"Вона стосується (кримінальна справа, – ред.) призначення суддів. Тобто реалізації конституційних повноважень президента. Всі провадження стосуються рішень президента, передбачені Конституцією", – пояснив адвокат.

Нагадаємо, 21 лютого Печерський суд Києва дозволив ДБР здійснити примусовий привід Порошенка на два допити у бюро – 28 лютого і 6 березня. Захист назвав рішення політичними і оскаржив його в п’яти інстанціях. Але експрезидент заявив, що прийде на допит самостійно, без силового приводу.