Посол США в ЄС сказав, що Зеленський «зробить усе, що попросить» Трамп

Працівник посольства США в Києві підтвердив, що почув розмову між президентом Трампом та американським послом в ЄС Гордоном Сондландом у липні. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на власні джерела.

Дзвінок Трампа й Сондланда відбувся 26 липня, через день після телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа. Сондланд був у Києві для зустрічі з українськими посадовцями.

Працівник посольства Девід Голмс розповів, що Сондланд в київському ресторані дуже гучно розмовляв з Трампом.

За словами Голмса, Трамп запитав Сондланда, чи погодився Зеленський провести розслідування проти його політичних опонентів. Посол відповів, що так. Сондланд відповів Трампу, що Зеленський «loves your ass» і проведе розслідування та зробить «все, що ви його попросите».

Після розмови Голмс запитав Сондланда, чи справді Трампу байдуже на Україну, на що той відповів, що Трамп хвилюється лише через «важливі справи».

Скарга інформатора, який повідомив про липневу телефонну розмову між Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським, призвела до запуску процедури імпічменту.

Згідно з розшифровкою розмови, Трамп просив Зеленського відновити розслідування щодо компанії Burisma, з якою пов’язаний син Джо Байдена Хантер. Перед цією розмовою Трамп призупинив виділення військової допомоги Україні.

Тепер демократи намагаються з’ясувати, чи пов’язано рішення Трампа заблокувати військову допомогу Україні зі спробами змусити Київ почати політично мотивоване розслідування проти головного опонента Трампа — Джо Байдена.