Рада прийняла закон про знищення посилок з контрафактними товарами

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України". Про це повідомляє БізнесЦензор.

За прийняття відповідного законопроєкту №1230 у другому читанні і в цілому проголосував 271 народний депутат.

Згідно пояснювальній записці до документа, необхідність його прийняття обґрунтована необхідністю приведення положень Митного кодексу України відповідно до положень Регламенту (ЄС) № 608/2013 про митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності.

Зокрема, законом розширено перелік об'єктів права інтелектуальної власності, сприяння захисту яких здійснюється при переміщенні товарів через митний кордон України.

Документом також встановлено визначення термінів: "контрафактні товари", "піратські товари", "товари, підозрювані в порушенні права інтелектуальної власності".

При цьому передбачено розширення випадків застосування заходів, пов'язаних з призупиненням митного оформлення товарів, підозрюваних в порушенні права інтелектуальної власності, в тому числі з ініціативи митного органу.

Так, згідно з текстом закону, в разі припинення митного оформлення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності такі товари можуть бути знищені під митним контролем без необхідності встановлення факту порушення прав інтелектуальної власності.

У разі фактичного знищення товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності, власник таких товарів звільняється від адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 476 Митного кодексу (передбачає покарання у вигляді штрафу та конфіскації товару).

Крім того, законопроєктом запропоновано встановити особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Під невеликою партією розуміються товари в одному відправленні в кількості не більше трьох одиниць або загальною вагою брутто не більше 2 кілограмів. За підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності, такі товари також можуть бути знищені, рішенням про що приймає керівник органу доходів і зборів або уповноважена ним особа.

Відповідно до закону, норма про знищення не буде поширюватися щодо товарів, які ввозять або вивозять громадяни особисто.

В цілому порядок дій митних органів, пов'язаних з виконанням цього закону, буде визначати Мінфін.