Суд відпустив лідера "Радикальної партії" на поруки

Суд відпустив на поруки ексдепутата, лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка, який 6 листопада побився з депутатом від «Слуги Народу» Андрієм Герусом. Його підозрюють в нанесенні легких тілесних ушкоджень. Про це повідомляє Громадське.

Бориспільський міський районний суд розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу для Ляшка і відпустив його на поруки народних депутатів Вікторії Сюмар та Михайла Волинця.

Тепер Ляшко зобов'язаний прибувати за кожною вимогою слідчого і суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання, а також утриматись від спілкування з потерпілим чи свідками. Запобіжний захід діє до 17 січня 2020 року.

Прокурор клопотав про тримання під вартою ексдепутата без можливості внесення застави. Серед ризиків назвав можливість Ляшка уникати викликів суду та переховуватися, впливати на потерпілого і свідків, тиснути на суд. 

Окрім того, прокурор наголосив, що Ляшко може вчинити повторне правопорушення, оскільки після бійки продовжував публічно образливо висловлюватися щодо Андрія Геруса, зокрема й у соцмережах.

Підозру про вчинення кримінального правопорушення прокурор обґрунтував відповідною заявою, допитом потерпілого, свідків, висновком судмедекспертизи та протоколом розгляду речового доказу. 

Зі свого боку, Ляшко назвав озвучені ризики «смішними», а прокурора — «ідіотом».

«Всі ті обґрунтування, які наводить цей тип на підтвердження того, що я можу кудись зникати, ухилятися чи впливати, — все це не варто виїденого яйця. Все це вигадки й все це смішно й принизливо, коли народні гроші витрачаються на таких ідіотів», — відповів Ляшко.

На це суддя зробив зауваження, попросивши поважати один до одного.

Адвокатка Ляшка у своїх доводах невинуватості її підзахисного, зокрема, керувалося тим, що зняття побоїв з Геруса відбулося через 5 діб після бійки.

«Відсутні будь-які докази причинно-наслідкового зв'язку, що саме Олег Валерійович наніс будь-які тілесні ушкодження Герусу. Так, вибачте, людина 5 днів десь ходила, гуляла, і через 5 днів тільки експерт оглядає безпосередньо цю людину і робить висновок, що нібито там є легкі тілесні ушкодження», — наголосила адвокатка.

Нагадаємо, 6 листопада голова комітету Ради з питань енергетики, депутат від «Слуги народу» Андрій Герус та лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко влаштували бійку в аеропорту «Бориспіль».