Судді КСУ звернулись до Зеленського щодо тиску з боку НАБУ та НАЗК

Судді Конституційного суду України поскаржилися на тиск з боку НАБУ та НАЗК, а також деяких політиків.

Про це йдеться у заяві зборів суддів КС до президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

"Конституційний суд України упродовж кількох місяців перебуває під постійним тиском органів державної влади, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції України, Національного антикорупційного бюро України та деяких політиків", - йдеться у заяві.

Вони нагадали, що за законом будь-який вплив на суддів КСУ забороняється.

Зазначається, що "незаконний вплив чиниться як на окремих суддів Конституційного суду України так і суд в цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету та втрати суспільної довіри".

У заяві судді запевняють, що у своїх рішеннях керуються лише Конституцією, законами України та "діють виключно в інтересах українського народу".

"Незважаючи на звинувачення в упередженості та заангажованості, поширення компрометуючої інформації стосовно професійної діяльності суддів та погрози щодо їх кримінального переслідування, Конституційний суд України і надалі забезпечуватиме верховенство Конституції України та захист прав людини і громадянина", - наголосили судді.