Свобода слова не означає, що можна виливати на когось відро помиїв, - Разумков

Великою проблемою України є фейки. Таку думку спікер парламенту Дмитро Разумков висловив "Фокусу" в інтерв'ю, опублікованому 15 листопада.

"Фейки – це величезна проблема. Під час виборчої кампанії я особисто не раз із нею стикався. Я вважаю, якщо видання займається фейками, це вже не журналістика. Це частина брудної політичної боротьби. Свобода слова – одна з важливих позицій, які є в Україні, і якими не можуть похвалитися багато наших сусідів. Це те, що треба зберегти і примножити. Але свобода слова не означає, що можна виливати на когось відро помиїв", – сказав він.

Спікер парламенту вважає, що в питанні кримінальної відповідальності за наклеп "потрібно дотримуватися тонкої межі".

"У нас багато політиків часто говорять речі, які не відповідають дійсності. І як їх за це карати? Аналогічна ситуація з медіа. Коли ЗМІ використовують як інформаційну зброю, треба вводити за це кримінальну відповідальність? Не впевнений. Але чи означає це, що не потрібно шукати механізми боротьби з фейками, які походять з інших держав, наприклад, держави-агресора, і формують негативний імідж України в Європі і США?" – запитує Разумков.

Нагадаємо, на початку листопада президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкти, що стосуються врегулювання діяльності медіа в Україні. Зокрема, Зеленський пропонує розробити положення "щодо вимог та стандартів новин, механізмів запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації, її спростування, заборони фізичним та юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні, а також передбачити посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію".

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що влада в Україні не має наміру регулювати стандарти новин. За словами міністра, відбулося "термінологічне непорозуміння" через помилкове застосування терміну "стандарти новин" у документах його міністерства.

"Ми не збиралися і не збираємося регулювати стандарти новин. Це право – виключно професійної спільноти", – повідомив Бородянський у Facebook.