ЦВК визнає результати виборів в ОРДЛО, які суперечитимуть Конституції України - Чорновіл

Новий склад Центральної виборчої комісії може визнати дійсними вибори на окупованих територіях Донбасу, які відбудуться згідно з "формулою Штайнмаєра", але в абсолютно неконституційний спосіб. Про це в ефірі Прямого сказав політичний експерт Тарас Чорновіл.

"Я далекий від думки, що цей склад ЦВК має забезпечити фальсифікацію майбутніх виборів. ЦВК - це лише вершина айсбергу, яка може хіба що не відреагувати на прямі порушення виборів. Справжню небезпеку представляє судова система, підпорядкована Портнову і компанії. Однак, ЦВК може ухвалити рішення, яке буде дуже далеке від Конституції, наприклад, провести дочасні вибори місцевих рад або голів без конституційної основи. Рішення по цим виборам має ухвалити ЦВК, але якщо буде порушення конституції, то комісія має відмовитися визнання таких результатів", - зазначив експерт.

Зокрема Чорновол зауважив, що основна частина складу ЦВК була обрана для того, щоб без зайвих запитань виконувати рішення нової влади.

"Нас готують до того, що вибори на Донбасі пройдуть в абсолютно незаконний спосіб, за присутності російських військ та озброєних бойовиків, як це передбачає "формула Штайнмаєра". ЦВК буде зобов'язана визнати ці вибори в абсолютно неконституційний спосіб. Гадаю, більшість обраних членів ЦВК обрані за принципом "не ставити зайвих питань і виконувати те, що вам скажуть", а інші, які пройшли за квотами від опозиційних сил, мають просто змиритися з такою ситуацією, адже вплинути вони ні на що не зможуть", - підкреслив експерт.