У Нідерландах розпочався суд у справі про катастрофу МН17 на Донбасі

У судовому комплексі Схіпхол, у передмісті Амстердама, розпочалися перші слухання у справі про збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом. Про це повідомляє Громадське.

Три судді цього суду слухатимуть справу (ще двоє, — у резерві). У нідерландській правовій системі немає суду присяжних, тому справи слухають лише професійні судді.

Підсудні — троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:

  • Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
  • Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. І нинішнє судове засідання стосується саме цих чотирьох обвинувачених. Жоден з обвинувачених до суду не з'явився.

«Є два звинувачення. Перше — це вбивство всіх людей на борту MH17. Друге — вчинення дій, що призвели до катастрофи лайнера. Суд, якщо підтвердить звинувачення, має встановити, хто був причетний до цього, хто брав участь», — розповіла журналістам суддя-речниця Мерайє Кнайф.

Найближчим часом суд працюватиме у стадії попередніх слухань. Скільки це триватиме — як в і українських судах — невідомо. На цій стадії судді будуть з’ясовувати в прокурора статус розслідування, чи будуть нові підозри, тощо.

Також будуть з'ясовувати у родичів, чи будуть вони вимагати компенсацію і яку саме. Лише після цього суд перейде до розгляду справи по суті — очікується, що це станеться не раніше кінця весни-початку літа.