У РНБО заявили, що мають технічну можливість виявляти олігархів

У разі прийняття «закону про олігархів» у Ради національної безпеки і оборони є технічна можливість проводити систему моніторингу громадян, які можуть підпадати під цей статус. Однак до прийняття закону цей реєстр наповнюватися не буде.

Про це секретар РНБО Олексій Данилов заявив в інтерв'ю РБК-Україна.

«Ми до ухвалення закону, звичайно, не можемо наповнювати реєстр. Технологічно ми маємо можливість проводити систему моніторингу в разі прийняття цього законопроєкту щодо всіх громадян, які можуть потрапляти до цієї системи координат. Це не зовсім про прізвища, це про систему, це комплексний підхід. Від самого початку говорили, що мають іти слідом інші закони, які повинні виконуватися й надалі інсталюватися. Але ряд олігархів тут, іноді, лукавить, коли починає говорити про те, що є ж суд. Так, є суд, але скажіть, ви впливаєте на суд через фінанси? Так, впливаєте. І тоді виходить, що ми з вами знаходимося в нерівних умовах. Тому що ви можете через гроші вирішувати свої судові питання», - підкреслив секретар РНБО.

Він спростував інформацію про те, що закон покликаний відібрати у власників їх медіа, а також підкреслив, що «якщо хтось вважає, що в нашій країні можна задушити свободу слова, можна приручити журналістів, щоб вони робили те, що хоче влада, то це просто неможливо».

На думку Данілова, сьогодні потрібно думати про іншу проблему - ера телебачення через 5-7-10 років закінчиться, і в Україні, і в світі буде інша система інформаційного забезпечення. Саме тому держава повинна звернути увагу на такі тенденції, а українці мають масово вивчати англійську мову.

Секретар РНБО також вважає, що реалізація згаданого закону допоможе побудувати в країні іншу економіку, яка буде не на благо олігархів, а на благо народу.

«Ми тому й говоримо, що монополії треба розбити, треба дати можливість вільній конкуренції, нам треба дати можливість людям займатися великими серйозними проєктами», - заявив він.

Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада ухвалила закон №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".