Українцям можуть дозволити подавати заяву про зміну місця голосування в електронному вигляді

Українцям можуть дозволити подавати заяву про тимчасову зміну місця голосування в електронній формі. Таку зміну передбачили у новому варіанту Порядку тимчасової зміни місця голосування, який розробили у Центральній виборчі комісії, пише громадянська мережа «ОПОРА».

27 листопада відбулась відкрита нарада, на якій обговорювали проєкту Порядку. Громадські організації надали свої пропозиції щодо змін.

Зокрема, новим порядком пропонують дати можливість в заяві виборця вказувати необхідність такої зміни одразу на двох етапах виборів (перший і другий тур голосування). Зараз на кожен етап необхідно подавати окрему заяву.

Під час наради члени ЦВК підтримали пропозицію щодо можливості подачі заяви про зміну місця голосування через уповноважену особу, яка має відповідну нотаріально завірену довіреність.

Водночас порядок передбачає, що у випадку перевищення чисельності виборців на дільниці (законодавством визначено до 2 500 виборців на дільницю), орган ведення Держреєстру виборців може обрати іншу наближену до неї дільницю. Однак це може позбавити маломобільні групи громадян права голосувати на пристосованій для їхніх потреб дільниці (з пандусом, на першому поверсі). Це питання вирішили поглиблено розглянути на робочій групі.

Як зазначив керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах, частину поданих громадськими організаціями пропозицій враховано або враховано редакційно. Окремі пропозиції можна врахувати лише у випадку внесення змін до законодавства.

Як зазначили в ЦВК, Комісія має наміри вже наступного тижня формалізувати відшліфовані власні напрацювання і пропозиції громадськості шляхом прийняття відповідної постанови.