Європарламент застосує санкції проти осіб, причетних до політичного переслідування Порошенка

Депутатка Європейського парламенту Віола фон Крамон-Таубадель наголосила, що Європарламент застосує санкції проти осіб, причетних до політичного переслідування п'ятого президента України, лідера опозиційної партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка.

Про це вона повідомила в інтерв'ю "Прямому".

Фон Крамон-Таубадель підкреслила, що Європарламент готується застосувати санкції проти суддів, які переслідують Порошенка.

"Загалом ми бачимо, що є загроза значного відкочування назад у демократичних стандартах в Україні. Це використання політизованого правосуддя, вибіркового правосуддя проти політичних опонентів, про що ми знаємо з часів Януковича. Я дуже шкодую, що історія повторюється знову, ми повертаємося у домайданні часи і знову бачимо справи проти політичних опонентів. Я б не рекомендувала будь-кому в Україні – чи прокурорам, чи політикам, чи суддям брати участь у цих брудних політичних іграх", – заявила євродепутатка.

Також вона зауважила, що репресії проти лідера опозиції під час ескалації російських військ на кордоні з Україною - на користь лідеру РФ Воломимиру Путіну.

"Це ще один бік цього питання. Країна повинна бути об'єднаною, і потрібно намагатися знайти спільну позицію, як протидіяти спільному зовнішньому ворогу, а не боротися з внутрішніми політичними опонентами в Україні. Я думаю, що це не дуже розумно – зараз грати на руку Путіну можливим арештом колишнього рпезидента України", – зазначила фон Крамон-Таубадель.

Вона наголосила, що всі звинувачення щодо Порошенка "штучні, вигадані та нагадують часи Януковича".

"Ми маємо дуже уважно до цього поставитись. Ми бачили, які саме звинувачення висуваються, вони всі аштучні, вигадані і це чітко нагадує мені часи Януковича, коли він посадив до в'язниці Юлію Тимошенко та арештував багатьох інших колишніх політиків. Це дуже схоже", – нагадала депутатка Європарламенту.

Крім того, вона вважає Порошенка серйозним конкурентом для чинного президента України.

"Добре, коли є чесна політична конкуренція. Якщо ми маємо вибори попереду, то у політиці потрібно боротися політичними методами, а не через використання правосуддя. І звичайно, коли ми бачимо, які політичні опоненти сьогодні в Україні, то, звичайно, колишній президент є серйозним конкурентом і тим, хто може бути загрозою для чинного президента", – додала євродепутатка.

Коментуючи можливу міжнародну реакцію у разі арешту п'ятого президента, вона сказала: "Якщо ви подивитесь на період 2010-2011 років, то причетні судді та політики потрапили під індивідуальні санкції. Звичайно, санкції мають бути уважно вивірені та обрані. Ми не зацікавлені карати непричетних до цих брудних політичних ігор. Але люди, які відверто підтримують такі брудні політичні ігри, звичайно мають понести політичні та економічні наслідки. Ми тут в Європарламенті дуже чітко на цьому наполягаємо. Ми вже звернулися за цільовими санкціями проти російських суддів, які залучені до політичного правосуддя. І, звичайно, ми виступатимемо за такі самі санкції у випадку України. Ми виступатимемо за цільові санкції проти тих осіб, які залучені до цих брудних ігор".