Євросоюз очікує на продовження розслідування справ Майдану навіть після обміну ексберкутівців

Європейський Союз назвав обмін ув’язнених між владою України та так званими «ДНР» і «ЛНР» «значним», але водночас взяв до уваги включення в списки на обмін підозрюваних у вбивствах під час Революції Гідності. Про це йдеться в пресрелізі Європейської служби зовнішніх справ.

У ньому назвали обмін «добрим прикладом впровадження одного із заходів, узгодженого на саміті «нормандської четвірки» 9 грудня».

«Європейський Союз очікує, що всі сторони продовжать діяти на основі досягнутого прогресу. Робота з виконання заходів, узгоджених на саміті, має тривати», — йдеться в пресрелізі.

Разом із тим ЄС «бере до уваги обмін людей, пов’язаних із трагічними подіями на Майдані 2014 року».

«Ми очікуємо, що розслідування всіх звинувачень продовжаться, а всі причетні сторони й надалі забезпечуватимуть притягнення причетних до відповідальності», — заявили в ЄС.

Європейський Союз також підтвердив свою підтримку діяльності «нормандського формату», ОБСЄ та Тристоронньої контактної групи і наголосив на необхідності повного виконання Мінських домовленостей, зокрема й запровадження постійного режиму припинення вогню.