З 2 березня у Раді запрацюють сенсорні кнопки - Разумков

Для унеможливлення кнопкодавства у Верховній Раді з вівторка, 2 березня, введуть у дію сенсорну кнопку для голосування та встановлять додаткові камери спостереження.

Про це повідомив голова парламенту Дмитро Разумков під час засідання Погоджувальної ради.

За його словами, минулого тижня завершили тестування дії сенсорної кнопки в залі Верховної Ради.

Разумков пояснив, що кнопка «пройшла перевірку відповідною організацією», і з цього пленарного тижня, тобто з 2 березня, депутати зможуть використовувати її під час голосування.

Проте скільки коштувало бюджету встановлення сенсорної кнопки та з якого фонду виділили гроші, глава Ради не уточнив.

Він запевнив, що сенсорна кнопка відповідає всім нормам, її протестував інститут-розробник та надав офіційний акт про те, що ця система може використовуватися.

Разумков наголошує, що тепер немає сенсу прив'язувати картки депутатів до їхнього робочого місця, як планувалося раніше, адже сенсорна кнопка унеможливлює одночасне натискання більш як із одного робочого місця.

Спікер Ради попросив колег зібратися завтра о 9:45 у сесійній залі, щоби протестувати нову систему й о 10:00 розпочати засідання з новими механізмами голосування.

Водночас Разумков зазначив, що поява сенсорних кнопок не знімає з порядку денного питання подальшої модернізації системи, яка працює з 2008 року, і наголосив на важливості впроваджувати сучасніші системи голосування.