Затримано заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Гримчака

Увечері 14 серпня співробітники Служби безпеки України спільно з детективами НАБУ та представниками Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака та його «помічника». Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Кримінальне провадження розслідується за ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України спільною слідчою групою у складі представників Служби безпеки України, Управління спецрозслідувань Генпрокуратури та Національного антикорупційного бюро. 

На сьогодні відомо, що Гримчака і його «помічника» затримали за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабаря. Правоохоронці затримали обох зловмисників у Києві під час отримання частини коштів у розмірі 480 тис. доларів.

СБУ показала відео затримання. На ньому видно, як силовики вилучили білу сумку, в якій були складені 9 пачок доларових купюр в поліетиленових пакетах. У будинку Гримчака провели обшуки.

Зазначається, що Гримчак з компаньйоном вимагали гроші від підприємця за нібито сприяння у прийнятті рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави, тобто судів і чиновників Міністерства культури для ухвалення замовних рішень щодо будівництва.

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив у Facebook, що під час досудового розслідування було встановлено, що Гримчак з «помічником» вимагали хабаря за обіцянку забезпечити вплив на суддів Верховного суду щодо ухвалення рішення на користь зацікавленої особи, а також за здійснення впливу на відповідних службових осіб Мінкульту та КМДА, використовуючи свої службових повноважень.

У Міністерстві культури заперечують будь-яку причетність їхніх посадових осіб до історії з вимаганням хабаря з боку Гримчака і його «помічника», називаючи усі звинувачення або підозри «безпідставними, надуманими й такими, що не базуються на жодній з норм права». У Мінкульті наголосили, що міністерство не погоджує проєкти будівництва або реконструкції будівель в історично населених місцях, зокрема в Києві. Також зазначається у повідомленні відомства, що з 1 січня 2019 року, зі вступом в силу змін до чинного законодавства, на період до затвердження в установленому порядку історико-архітектурного опорного плану Мінкультури не має ніяких правових підстав узгодження будь-якого нового будівництва на території історично населених місць.

У МінТОТ заявили, що затримання Гримчака не стосується діяльності міністерства і не пов'язане з виконанням ним посадових обов'язків як заступника міністра. Також у міністерстві додали, що згадуваний у повідомленнях про затримання Гримчака «помічник» не є працівником МінТОТ.

«Повідомлення в ЗМІ щодо затримання «помічника заступника міністра» також не є коректним, оскільки у штатному розписі Міністерства немає посади «помічник заступника міністра». Згадана в ЗМІ особа не є працівником МінТОТ», — стверджують у відомстві у Twitter.

Нагадаємо, Юрій Гримчак є народним депутатом України 6-го скликання. Від створення Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб був радником, а згодом і заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій.