Збройні формування РФ продовжують грубо порушувати Мінські домовленості: зафіксовано розміщення військової техніки за межами лінії відведення

На тимчасово непідконтрольній урядові України території зафіксовані нові факти розміщення військової техніки та озброєння російських формувань з порушенням лінії відведення та за межами виділених місць зберігання. 

Про це повідомляє SpeakerNews з посиланням на Facebook сторінку пресслужби Операції об'єднаних сил.

У звіті СММ ОБСЄ, станом на 25 червня, зафіксовано 59 одиниць, які розміщені із порушенням ліній відведення.

Виявлено:

- біля селища Мирне, що на Луганщині - 3 реактивні системи залпового вогню
- поблизу населеного пункту Сентянівка - 2 міномети 2Б11
- неподалік від міста Кадіївка - 2 буксирувані гаубиці Д-30 калібру 122 мм
- в районі населеного пункту Бугаївка - 12 буксируваних гаубиць Д-30, 6 протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» 100 мм і 13 самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» калібру 122 мм
- поруч із населеним пункту Староласпа - 7 самохідних гаубиць
- західніше від Зернового -  10 танків і 4 самохідні гаубиці 2С1

Зауважимо, що населений пункт Зернове знаходиться в районі, в якому відповідно до пункту 5 Меморандуму від 19 вересня 2014 року, розміщення важкого озброєння та військової техніки – заборонено.

Разом з тим, у звіті спеціально моніторингової Місії ОБСЄ зафіксовано 147 одиниць техніки, яка знаходиться без порушення лінії відведення, але поза межами визначених місць зберігання. 
Українська сторона СЦКК зазначає, що збройні формування Російської Федерації в чергове порушують Мінські домовленості та взяті на себе зобов’язання в рамках існуючих домовленостей, щодо відведення озброєння.