Зеленський підписав закон про перезавантаження НАЗК та відкриття декларацій СБУ і розвідників

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та відкриття декларацій посадовців Служби безпеки та інших силових структур. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Йдеться про закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції».

Як зазначає Центр протидії корупції, документ фактично звільняє керівництво НАЗК і змінює модель управління органом з колегіальної на одноособову. Враховуючи, що закон набуде чинності упродовж тижня, уряд має забезпечити проведення конкурсу на нового керівника протягом наступних двох місяців.

Конкурсна комісія складатиметься з шести членів, яких визначить Кабмін, однак трьох з них призначать за рекомендацією міжнародних донорів України зі сфери протидії корупції. До обрання нового керівника НАЗК керуватиме тимчасовий голова, якого призначить уряд.

Також закон забороняє приховувати декларації працівників СБУ, розвідників та інших силовиків, яких призначають публічними актами президента або Ради.

«Декларації звичайних оперативників та розвідників, які виконують важливі таємні завдання і далі можуть бути закритими. Але закон прямо вказує на неможливість закриття декларацій публічного керівництва СБУ, розвідки та інших силовиків», — пояснили у ЦПК.