Зеленський прокоментував справу щодо «вагнерівців» та заяву ексголови розвідки Бурби

Президент Володимир Зеленський заявив, що знав усі деталі спецоперації із затримання російських найманців приватної військової компанії «Вагнера» та вважає, що ексголова Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба не мав права розповідати про них. 

Про це він сказав на пресмарафоні 26 листопада.

«Я дійсно керував нашою операцією. Хоча вважав, що операцією керують наші розвідники. Я знав усі деталі: коли та з ким їдуть наші розвідники. Ніхто не може нічого акцептувати без рішення Верховного головнокомандувача», ㅡ сказав Зеленський.

Президент заявив, що під час обговорення операції проговорювався можливий варіант захоплення літака бойовиками ПВК «Вагнер», на що йому нібито відповіли: «Навіть краще, ми звинуватимо у цьому інших».

Зеленський наполягає, що Україну «втягували» в операцію щодо вагнерівців, а через непродумані деталі міг виникнути міжнародний скандал.

Окрім того, Зеленський наголосив, що у голови Офісу президента немає повноважень керувати розвідкою, а всі його розпорядження - письмові. Однак він не уточнив, чи справді Андрій Єрмак давав укази перенести операцію від імені Зеленського.

Також президент заявив, що хотів звільнити Бурбу, «через те, що розвідники не дуже гарно про нього говорили». Зокрема, Зеленський заявив, що ексголова розвідки керував блокуванням транспортом на Майдані, але попередня влада вирішила його зберегти.

Зеленський назвав Бурбу «бізнесменом, а не розвідником».

«Паралельно з резиденцією, де тимчасово живу я, проживав Бурба. Відремонтував за 11 мільйонів. Він бізнесмен, але це ж розвідка, це не Бесарабка. Всім відомо, що він займався таким бізнесом: він отримував ту чи іншу інформацію і на цьому заробляв гроші», ㅡ підкреслив Зеленський.

Він також заявив, що Бурба хотів зберегти своє місце, а тому приніс «оперативну інформацію» про коронавірус.

«Тоді Бурба приніс оперативну інформацію щодо ковіду, хто придумав формулу вірусу і вакцини. Він сказав і назвав країну. Він запропонував мені передати цю інформацію РФ або Китаю. Це була операція "Бурба". Операція, впевнений, від товариша "Пєті"», ㅡ сказав президент.

Глава держави повідомив, що Бурба пропонував йому передати інформацію про нібито розповсюдження коронавірусу та навіть публічно про це сказати. Але після того як документи передали медикам, вони відповіли що там «нуль» корисної інформації.

«Ну ви ж розумієте, що ми не ідіоти... Не знаю, ким він нас вважав, але у цей момент стало все остаточно зрозуміло», ㅡ заявив Зеленський.