Зеленський сказав про свої побоювання і очікування від саміту Байдена і Путіна

Президент України Володимир Зеленський очікує від лідера США Джо Байдена чіткої позиції та конкретики під час його переговорів з лідером Росії Володимиром Путіним 16 червня в Женеві.

Про це він заявив напередодні в інтерв'ю низці західних ЗМІ, яке Офіс президента опублікував 16 червня. 

«... я хотів би для нас більш стійку, чітку позицію. Ми, Україна, хотіли б більш чітку позицію. Тому те, що ми бачимо, те, що лунає, — це така дипломатична підготовка до цієї зустрічі. Для мене найбільша проблема — а де конкретика?» — запитує Зеленський.

Зазначає, що конкретики він очікує як від перемовин Байдена з Путіним, так і від НАТО, яке провело свій саміт 14 червня, а також щодо добудови РФ «Північного потоку-2».

Також Зеленський підкреслив, що саме відсутність конкретики є його побоювання номер один від саміту.

«Однак я відчуваю, що всі побоюються розв'язання найскладніших питань. Остаточне розв'язання проблемних питань я завжди пов’язував на рівні, хто відповідальний і коли. Мені здається, цієї конкретики не буде. Це мої побоювання», — каже український президент.

Додає, що не бачить нічого страшного, якщо Байден і Путін обговорюватимуть питання Донбасу без України: «Але вирішувати за Україну — це неможливо».

Нагадаємо, сьогодні, 16 червня, у Женеві відбувається саміт президентів США та Росії.