Зеленський відправив законопроєкт про децентралізацію на доопрацювання

Президент Володимир Зеленський відклав поданий ним раніше проєкт закону №2598 щодо децентралізації влади та скерував його на доопрацювання. Про це повідомляє пресслужба глави держави за результатами обговорень глави держави з народними депутатами фракції «Слуга народу».

«Президент і народні депутати висловили спільну думку про те, що внесення змін до Конституції стосовно реформи децентралізації потребує детального обговорення та консультацій з представниками всіх сторін», — йдеться у повідомленні.

Водночас, як зазначається, учасники зустрічі «відзначили консенсус стосовно стратегічних завдань цієї реформи — створення в Україні системи спроможних місцевих громад».

«Розвиток місцевого самоврядування повинен поєднуватися з дієвими конституційними механізмами захисту державного суверенітету та територіальної цілісності, а також конституційних прав і свобод громадян», — додали в ОПУ.

У законопроєкті передбачили, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюватиметься з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

Замість місцевих державних адміністрацій президент пропонував ввести інституцію префектів, які представлятимуть виконавчу владу в областях, округах та в місті Києві.

Префекти — це державні службовці, яких у документі пропонують призначати на посаду та звільняти з неї президенту України за поданням Кабінету міністрів.