Зеленський записав відеозвернення у зв'язку з катастрофою літака МАУ в Тегерані

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у зв'язку з катастрофою пасажирського літака Boeing-737 української авіакомпанії МАУ в Тегерані. Про це повідомляє Офіс президента.

"Ранок 8 січня 2020 року став чорною сторінкою в історії і України, і всього світу. Мої щирі співчуття родичам і близьким одинадцяти загиблих громадян України: Володимира Гапоненка, Олексія Наумкіна, Сергія Хоменка, Катерини Статнік, Ігоря Матькова, Марії Микитюк, Дениса Лихна, Валерії Овчарук, Юлії Сологуб, Олени Малахової та Ольги Кобюк. Їхнім родинам держава надасть усю необхідну допомогу. 9 січня оголошено днем національної жалоби. Я також висловлюю співчуття родинам інших загиблих. Відомо, що це громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії", - зауважив Зеленський.

Він наголосив, що пріоритетом для України є встановлення причин авіакатастрофи. Для цього буде проведено детальне і незалежне розслідування у відповідності з нормами міжнародного права. Розслідування авіакатастрофи здійснить комісія, створена Організацією цивільної авіації Ісламської Республіки Іран.

Зеленський очікує, що українські фахівці, які сьогодні, 9 січня, о 3:30 годині прибули до Ірану, будуть підключені до роботи комісії, зокрема в розшифровці записів чорних скриньок.

Сам він сьогодні проведе телефонну розмову з президентом Ірану.