«Хуавей Україна» підтримує українських студентів у межах MWC та European Talent Summit 2024

Компанія Huawei організувала Huawei Talent Summit у межах цьогорічного Всесвітнього мобільного конгресу (MWC) в Барселоні, де представила низку ініціатив, зокрема програму розвитку молодих лідерів, спільний проєкт Huawei та ЮНЕСКО з безперервної освіти (UIL) і програму стартапів Huawei Cloud, а також оголосила про майбутнє спонсорство Європейської дівочої олімпіади з інформатики. Крім того, за підтримки «Хуавей Україна» на заході перед міжнародною аудиторією виступила українська студентка, яка торік представляла у межах програми «Насіння для майбутнього» інклюзивний проєкт. Так, компанія докладає максимум зусиль для підтримки й розвитку талановитої молоді у сфері ІКТ по всьому світу й, зокрема, в Україні.

Учасниками саміту стали провідні міжнародні організації, у тому числі Міжнародна спілка електрозв’язку (ITU) та ЮНЕСКО, представники урядів Греції, Кенії, Мексики, жінки-лідерки галузі, підприємці й учасники програм Huawei Cloud Startup і «Насіння для майбутнього» (Seeds for the Future). Їхні виступи об’єднала тема цьогорічного заходу — «Виховання досконалості в цифровому світі».

Україну на саміті Huawei представляла Катерина Давиденко, студентка ДУІКТ. Торік її команда презентувала у межах програми Huawei «Насіння для майбутнього» інклюзивний стартап — робота-помічника для дітей з інвалідністю. Винахід допомагає стежити за прийманням необхідних пігулок і рідин протягом дня та підтримує функції для спрощення побуту батьків чи опікунів дітей з інвалідністю. Як згадує студентка, раніше вона не могла уявити, що її інклюзивний проєкт-мрія може бути втілений у життя так швидко і ще й за допомогою провідних фахівців країни. Вона подала заявку на участь у програмі «Насіння для майбутнього», і вже за пів року це рішення принесло ефектний врожай. Адже сьогодні, після реалізації власного стартапу за підтримки «Хуавей Україна», перед дівчиною відкрилося ще більше можливостей професійного розвитку.

«Програма «Насіння для майбутнього» і «Хуавей Україна» змінили моє життя, а подорож до Барселони для участі у заході MWC24 стала незабутнім досвідом. Тут я зустріла талановитих і завзятих молодих людей з усього світу, познайомилася з їхніми амбітними ідеями: від дискусій про штучний інтелект і до рішень у галузі відновлювальних джерел енергії. Отриманий досвід зміцнив мою віру у здатність технологій стимулювати прогрес і розв’язувати нагальні виклики, які стоять перед світовою спільнотою. Також участь у саміті та зустріч з однодумцями підсилили мій оптимізм щодо майбутнього і мотивацію триматися обраного шляху. Дякую всім, хто підтримував мене!» — говорить Катерина Давиденко.

Також під час саміту було представлено цифровий бейдж Huawei ICT Academy, який викладачі та студенти-учасники ІКТ-академій з усього світу можуть застосовувати у своїх соцмережах, зокрема в LinkedIn. Це допоможе їм покращити особистий бренд і продемонструвати досягнення потенційним роботодавцям. Наразі Huawei співпрацює з 2 700 коледжами та університетами у понад 100 країнах світу в межах програми ICT Academy, де щороку навчаються понад 250 000 осіб.

«Усі програми співпраці «Хуавей Україна» з вітчизняним закладами вищої освіти мають на меті допомогти освітній галузі у фінальній стадії підготовки фахівців для телеком-ринку — через практичні навички, здобуті на сучасному обладнанні і підкріплені відповідними сертифікатами, збудувати для майбутніх випускників місток від диплома до першого робочого місця. Ми пишаємося Катериною та іншими студентами, які після наших програм отримали нові можливості, побачили нові перспективи і будують плани втілення свої професійних мрій, — коментує Володимир Білавка, заступник директора з питань персоналу компанії «Хуавей Україна».

Talent Summit — не єдиний приклад участі українських студентів у міжнародних ініціативах Huawei. Загалом освітні програми компанії наразі реалізовані у понад 150 країнах, зокрема в Україні, й допомогли понад 2,83 млн людей. Так, у січні 2024 року «Хуавей Україна» відправила випускницю ДУІКТ і переможницю конкурсу «Насіння для майбутнього» Тамару Берестяну на захід European Seeds for the Future у Китай. Протягом тижня разом зі студентами з 18 країн вона брала участь у тренінгах і воркшопах, де отримувала нові знання та прокачувала навички в сфері ІКТ для їх подальшого застосування на практиці. А у 2022 році студентка з України вперше потрапила до «Школи жіночого лідерства в епоху цифрових технологій», випередивши у змаганнях 2 500 студенток і фахівчинь зі всієї Європи.

Довідки:

Про програму «Насіння для майбутнього»

З моменту заснування в Таїланді у 2008 році програма «Насіння для майбутнього» проводиться в 139 країнах і регіонах по всьому світу. У ній взяли участь понад 15 000 студентів. Цифрові навички та цифрова грамотність є вирішальними для розвитку цифрової економіки, а потужна спільнота талантів є головним рушієм як цифрової трансформації, так і економічного зростання. У програмі «Насіння для майбутнього» компанія розвиває цифрові навички молоді, які потрібні для успіху на ринку праці, щоб знайти роботу або започаткувати власний бізнес. В Україні програма «Насіння для майбутнього» проходить з 2016 року за підтримки Міністерства освіти й науки України.

ІКТ Академія Huawei працює над фундаментальною підготовкою фахівців у сфері ІКТ, відкриває спеціалізовані лабораторії із новітніми технологіями навчання, а також підвищує кваліфікацію викладачів і допомагає навчальним закладам удосконалювати систему освітніх програм. Окрім того, ІКТ Академія Huawei надає студентам доступ до ІКТ-продуктів і технологій Huawei та сприяє розвитку талантів. Сьогодні ІКТ Академії Huawei функціонують у 16 вищих навчальних закладах у восьми містах України. Основні напрями навчання — штучний інтелект, Big Data і хмарні обчислення, інтернет речей, маршрутизація та комутація, кібербезпека, зберігання даних і бездротові локальні мережі.

Компанія Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), а також інтелектуальних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення у різних сферах (телекомунікаційні мережі, ІТ, «розумні» пристрої, хмарні сервіси, digital power), компанія інвестує значні ресурси в фундаментальні дослідження, концентруючись на технологічних проривах, які просувають світ уперед. У компанії працюють понад 207 000 співробітників у більше ніж 170 країнах, які обслуговують 3 мільярди клієнтів і споживачів у всьому світі. Компанія Huawei заснована в 1987 році. Це приватна компанія, яка повністю належить її співробітникам. В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність із 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності «Хуавей Україна» охоплює чотири напрями: освіта, охорона здоров’я, захист довкілля, розвиток. Упродовж 2022-2023 років компанія разом із партнерами проводила комплексні проєкти з надання гуманітарної та технічної підтримки по всій Україні й активно розвивала екосистему у сфері освіти. Дізнайтеся більше на сайті: www.huawei.com.ua.

Контакти
Пресофіс «ХУАВЕЙ УКРАЇНА»
HuaweiUkraine@spnua.agency