До Юпітера запустили ракета з малюнком дівчинки з Житомира
Європейське космічне агентство запустило свою першу спеціалізовану місію до Юпітера — найбільшої планети Сонячної системи. Для цього використовують ракету, яку прикрасив малюнок 8-річної українки з Житомира.
Про це повідомляють Sky News та Житомирська ОДА.
Так, місію Juice запустили 13 квітня з європейського космодрому у Французькій Гвіані, використовуючи французьку ракету-носій Ariane.
На корпус ракети нанесли малюнок 8-річної житомирянки Ярини Закалюжної. У 2021 році малюнок переміг у міжнародному конкурсі Європейського космічного агентства, у якому змагалися понад 2600 дітей із 63 країн світу.
У своїй роботі дівчинка намалювала планету Земля, яка передає Юпітеру корабель, який буде її вивчати, а супутники із захопленням спостерігають за цим.
У Житомирській ОДА зазначили, що зараз одна з мрій Ярини - дочекатися завершення польоту, який триватиме до 2031 року, а також очікувати повернення місії на Землю.
Невдовзі після старту автоматична міжпланетна станція JUICE відокремиться від ракети-носія та продовжить самостійний політ до Юпітера.