Неграмотність може підвищити шанси розвитку хвороби мозку — дослідження

Нове дослідження вчених з Нью-Йорку свідчить, що розвиток хвороби мозку — деменції — може бути пов'язаний з невмінням людини читати чи писати. Про це повідомляє Medical News Today.

Докторка наук з Нью-Йорку Дженніфер Менлі, котра є старшою авторкою статті щодо цього дослідження, переконана, що невміння читати чи писати може різко підвищити ризик розвитку захворювання.

Вона пояснює зв’язок між грамотністю та здоров’ям мозку, кажучи: «Вміння читати й писати дозволяє людям займатися складнішою діяльністю, як от огляд газет та допомога дітям й онукам у виконанні домашніх завдань. А це підключає мозок».

За її словами, попередні дослідження показали, що читання та письмо можуть знизити ризик появи деменції. 

«Наше нове дослідження дає більше доказів того, що читання та письмо можуть бути важливими факторами, що допомагають підтримувати здоровий мозок», — додала докторка наук.

У цьому дослідженні Менлі та її колеги обстежили та опитали 983 людей з низьким рівнем початкової освіти, які проживали на Манхеттені. Більшість учасників народились і виросли в сільській частині Домініканської Республіки, де був обмежений доступ до освіти.

На кінець періоду дослідження у 114 із 237 людей, які не вміли читати чи писати, на 48% розвинулася деменція.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, у близько 10-25% людей, яким понад 70 років, стаються порушення пам’яті та логічного мислення, зміна особистості внаслідок хвороби чи пошкодження мозку.