У Помпеях археологи виявили останки двох чоловіків, які загинули в результаті виверження Везувію

Поблизу древнього італійського міста Помпеї археологи виявили останки двох чоловіків, які загинули в результаті виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери.

Про це заявило італійське міністерство культури, повідомляє CNN.

Як зазначається, останки одного з них, імовірно, належали людині високого статусу, у якого під шиєю ще залишалися сліди вовняного плаща. Йому було приблизно від 30 до 40 років.

Другому, ймовірно, було від 18 до 23 років. Він був одягнений в туніку і мав кілька розчавлених хребців, що свідчить про те, що він був рабом, який виконував важкі роботи.

За даними італійського Мінкульту, останки були виявлені в Чівіта-Джуліані, що в 700 метрах на північний захід від центру стародавніх Помпеїв, в підземній кімнаті вілли, яку розкопують археологи.

Зуби і кістки чоловіків були збережені.

Вчені припускають, що знайдені останки належать людям, які стали жертвами виверження вулкана Везувій в 79 році і загиблим через пірокластичний потік.

«Можливо, вони шукали притулку від виверження, коли їх накрило пірокластичним потоком. Це була смерть від теплового шоку, про що також свідчать їх стислі ноги і руки», - заявив директор археологічних розкопок Массімо Осанна.

Зазначається, що в місті Помпеї, розташованому в 23 км від Неаполя, проживало близько 13 тисяч людей, коли виверження Везувію поховало їх під попелом, каменями та пилом.