В Україні за добу першу дозу COVID-вакцини отримали 1453 людини

За минулу добу, 18 квітня, в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 1 453 людини. Загалом з початку кампанії з вакцинації перше із двох щеплень зробили 450 645 українцям, завершили вакцинацію (зробили 2 дози) 5 людей, з яких двоє отримали першу дозу за кордоном.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Вакцинацію здійснювали силами 45 мобільних бригад з імунізації та 19 пунктів щеплень.

Найбільшу кількість щеплень за 18 квітня було проведено у Харківській області – 345 щеплень. Також серед добових лідерів - Київська (216), Львівська (169) та Волинська (160) області.

За весь період вакцинальної кампанії найбільше щеплень зробили у Києві (42 748) в Дніпропетровській (35 803) та Львівській (34 982) областях.

Станом на 18 квітня до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записалися 468 490 людей.

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого. Вона відбуватиметься в п’ять етапів.

З 22 березня розпочався другий етап вакцинації - імунізація сімейних лікарів та людей старше 80 років, які записалися в чергу через додаток «Дія».

Водночас продовжується вакцинація категорій громадян, які мають отримати щеплення на першому етапі - медичні працівники COVID-лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітники лабораторій, що тестують на COVID-19, жителі і персонал будинків престарілих та військові на фронті.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини CoviShield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я. 

Крім того, в Україну прибула перша партія з 215 тис. доз вакцини CoronaVac китайського виробника Sinovac Biotech. Нею будуть щеплювати маломобільних громадян та їх доглядальників, соціальних працівників. Крім того, щеплення буде організовано для освітян, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО, для українських олімпійських та паралімпійських спортсменів, які готуються до Токійської олімпіади, а також представників Національної поліції та Збройних сил України.

16 квітня в рамках ініціативи COVAX Україна отримала перші 117 тисяч доз вакцини від компаній Pfizer і BioNTech. Їх, в першу чергу, використовуватимуть для щеплення персоналу і мешканців будинків престарілих, а також працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій і прикордонників.