Анонсована Зеленським «Конституція для дітей» вже існує в Україні

Цього року видавництво "Старого Лева" випустило книгу для дітей, яка називається "Я і Конституція". Про це повідомляють # Букви.

Пізнавальна книга авторства Лариси Денисенко, Олександра Ількова, Андрія Стельмащука та Олени Шуліма розрахована на дітей до 13 років.

На сайті видавництва "Старого Лева" можна погортати книгу.

"Кожна людина приходить в цей світ з правами. Як тільки ти повідомив про своє народження ти вже маєш право на життя, право на повагу до себе, право на розвиток, право на однакове ставлення, право на власність", - такими словами починається книга "Я і Конституція".

А в сьогоднішньому привітанні до Дня Конституції Володимир Зеленський анонсував створення книги - Конституції для самих маленьких.

"Наостанок хочу розповісти вам про дуже гарну нашу ініціативу - створення книги" Конституція для самих маленьких "для наших майбутніх громадян", - сказав Зеленський.

На своїй сторінці в Facebook президент вказав, що це ініціатива видавництва "Основи".

"Чудова, а головне потрібна ініціатива від видавництва "Основи"- створити "Конституцію України" для дітей. Цікаву і зрозумілу нашим маленьким громадянам. Поки, це робочі ескізи. Упевнений, що все вийде!" - написав президент.

"Для нас дуже важливо, щоб діти з дитинства сприймали закон як щось близьке, зрозуміле, актуальне. Тому ми вирішили створити дитячу Конституцію України, в якій простою мовою і за допомогою ілюстрацій розповімо про гідність, повагу і свободу, пояснимо основні права і обов'язки громадян України", - йдеться в повідомленні видавництва" Основи ".

Ілюстрації до книги створює Алена Шостко, переможниця конкурсу Ukrainian Young Book Design Awards 2019.

"Нам дуже сподобалася її ідея використання простих фігур і форм, щоб через мистецтво актуалізувати Конституцію. Попереду ще багато роботи. Ми будемо співпрацювати з дитячими авторами, педагогами та юристами, щоб створити зрозумілу і цікаву Конституцію для дітей від 4 до 8 років. Ми дуже раді, що наш проєкт підтримав президент України", - відзначили у видавництві, підкресливши, що зараз шукають фінансування для книги.

Нагадаємо, сьогодні, 28 червня, президент Володимир Зеленський привітав українців з Днем Конституції.