Депутати знову пропонують скасувати сезонне переведення годинників
Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендує ухвалити законопроєкт, яким скасують сезонне переведення годинників.
Про це повідомила пресслужба Верховної Ради.
Відповідний законопроєкт №4201 розглядали в другому читанні ще у 2021 році. Але тоді голосування провалили, а документ відправили на доопрацювання.
Так, у документі пропонувалося визначити, що київський час — час часової зони, у якій розташована столиця України — місто Київ, що відповідає другому часовому поясу у шкалі Всесвітнього координованого часу UTC+2.
Також автори законопроєкту прописали, що сезонний перехід часу на території України не здійснюється, а київський час застосовується для всіх правовідносин, що виникають на території України.
На засіданні 12 липня парламентський комітет запропонував повернутися до цього питання та рекомендував Верховній Раді України в повторному другому читанні ухвалити закон.
Депутати аргументували своє рішення тим, що щорічне переведення годинника несе низку негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації та не допомагає енергозбереженню.
Окрім цього, зазначений законопроєкт має «забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України», закріпивши київський час на всій території країни та навіть «сприятиме протидії агресії з боку рф та євроінтеграційним прагненням України», зазначають депутати.
Нагадаємо, Україна переводить годинники двічі на рік: останньої неділі березня — на літній час, а останньої неділі жовтня — на зимовий. Хоча практика переведення годинників практикується в усьому світі, зокрема США та у Європі, останніми роками від неї дедалі більше відходять. Наприклад, Європейський парламент у 2019 році підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника — з 2021 року кожна з країн ЄС може самостійно визначати, за яким часом хоче жити.