Ексрадника Офісу президента підозрюють у розкраданні 95 млн грн «Укрзалізниці»

Правоохоронці викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу президента України, діяльність якої призвела до заволодіння 94,8 млн грн коштів «Укрзалізниці» при закупівлі трансформаторів.

Про це повідомило Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними слідства, із червня до грудня 2022 року лідер групи через підконтрольних службовців «Укрзалізниці» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю.

Зокрема, він направив до «Укрзалізниці» листа «Щодо загроз державній безпеці», який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами. Компанію-переможця контролює громадянин Білорусі, який має зв’язки з рф, кажуть правоохоронці.

Як встановило слідство, цей «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав «Укрзалізниці» за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі.

Унаслідок цієї схеми впродовж 2022–2024 років «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

Суд уже наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.

Правоохоронці затримали лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи. Справу попередньо кваліфікували за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. За це загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Слідчі не вказують імена фігурантів, зокрема й ексрадника Офісу президента. Але, за інформацією народного депутата Олексія Гончаренка, йдеться про Артема Шила. Він із 2012 року працював на службі в СБУ, а після звільнення звідти у 2021-му рік обіймав посаду радника Офісу президента. У серпні 2022 року повернувся в СБУ.