ФОП має право на власний розсуд витрачати кошти з бізнес-рахунків за умови сплати всіх податків - податкова служба

У Державній податковій службі України надали роз’яснення щодо того, чи мають фізичні особи-підприємці право використовувати кошти з бізнес-рахунків для власних, не пов’язаних з бізнесом, потреб. Відповідне роз’яснення з’явилося на інформаційно-довідковому ресурсі податкової служби "ЗІР".

Зазначається, що ФОП — підприємець і, відповідно до закону, підприємці мають право використовувати свій прибуток на власний розсуд.

«Фізична особа-підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством», — йдеться у роз’ясненні податкової.

Там уточнюють, що підприємництво здійснюється на основі вільної частини прибутку, тобто тієї, яка залишається після сплати передбачених законом податків та зборів. Іншими словами, підприємцям дозволено користуватися своїми бізнес-рахунками, якщо на них лишиться достатньо коштів для того, аби сплатити податки та інші платежі.